Henri Lloyd

Asortyment: Moda, MIX, Moda, henri lloyd

Pięćdziesiąt lat tradycji, dbałości o klienta i innowacyjności. Tak w skrócie można opisać markę Henri Lloyd, światowego potentata w branży odzieży żeglarskiej. Dla tej firmy zawsze najważniejszą sprawą było zapewnienie swoim klientom najwyższej ochrony i komfortu podczas trudnych i niebezpiecznych morskich wypraw. Henri Lloyd dba także o ich wygodę po zejściu na ląd, gdyż proponuje  również kolekcję mody dla kobiet i mężczyzn.

Od samego początku firma założona w 1963r. w Manchester, była pionierem w adaptacji takich technologii jak: „cudowny” materiał lat ’60-tch Bri-Nylon, ręczne podklejanie szwów dla zapewnienia wodoodporności i zwiększenia wytrzymałości produktu, wykorzystanie rzepu a także wraz z porozumieniem ze Szwajcarską firmą Riri®  nierdzewnego  zamka. Wraz z rozwojem firmy wprowadzane były kolejne innowacje. Marka Henri Lloyd jako pierwsza zaczęła stosować do produkcji sztormiaków materiał firmy Gore i również jako pierwsza doceniła kobiety-żeglarki rezygnując z kroju unisex i tworząc bardziej dopasowany do damskiej sylwetki sztormiak damski.

Na początku lat ’80-tych świat Henri Lloyd zmienił się jednak na zawsze, kiedy to Mediolańska społeczność „Paninari” wykorzystała kurtkę Henri Lloyd Consort jako swój uniform. Od tego czasu zaczęły powstawać kolekcje mody dla pań i panów, które posiadają unikalny styl wynikający z połączenia tradycji z nowoczesnością. W efekcie powstają projekty utrzymane w marynistycznym, subtelnym i modnym wzornictwie doskonale pasujące do miejskiego stylu i równocześnie, dzięki swoim walorom użytkowym, świetnie sprawdzają się podczas weekendowych wyjazdów i urlopów.

Założycielem firmy był Polak Henryk Strzelecki, żołnierz polskiej armii, który po wojnie osiadł w Wielkiej Brytanii. Za swoją pracę i niezwykłe zasługi otrzymał wiele odznaczeń i orderów, które otrzymał m. in. z rąk brytyjskiej królowej i prezydenta RP. Pamiętając o swoich polskich korzeniach w logo firmy umieścił piastowską koronę, a w roku 1992 otworzył w swoim rodzinnym mieście, Brodnicy, firmę – Henri Lloyd Polska.

 

Promocje

Brak promocji.